Deze appelflappen met bladerdeeg zijn heel lekker en super gemakkelijk te maken. Leuk als je onverwacht bezoek krijgt, een bladerdeeg en enkele appelen heb je vaak toch in huis. Bladerdeeg kan je ook bewaren in de diepvries 🙂
Wat heb je nodig voor 4 appelflappen?
-1 bladerdeeg (liefst vierkant of rechthoekig)
-2 pink lady appelen
-1 el donkere cassonade suiker
-1 ei
-beetje kaneelpoeder (naar smaak)
-1 handvol blonde rozijnen
Hoe maak je ze klaar?
Start met je oven voor te verwarmen op 200 graden Celsius. Neem een kommetje met warm water, leg de rozijntjes erin.
Schil de appelen en snijd in kleine blokjes. Strooi wat kaneelpoeder over de appelstukjes en voeg de cassonadesuiker toe. Giet het water van de rozijnen af en meng de rozijnen onder de appelblokjes.
Haal het bladerdeeg uit de koelkast, snijd in 4 gelijke stukken. Leg in het midden van ieder stuk flink wat appelblokjes, vouw de hoeken naar elkaar toe, zorg dat het goed gesloten is, het zet nog een beetje uit in de oven.
Klop het ei los, bestrijk de flappen ermee en bak ze gedurende 20 minuten in de oven.
Haal ze uit de oven, laat ze afkoelen en smullen maar!! 🙂
Bereidingstijd: voorbereiding slechts 5 minuten, de oven doet z’n werk op 20 minuten, echt easy-peasy dus 😉