De originele souvlaki of de kip souvlaki kan je dagvers verkrijgen bij Slagerij-Traiteur-Bistro Vandenbosch, Diestersteenweg 220, 3510 Kermt.
Wat heb je nodig om het gerecht te maken voor 4 personen?
-8 souvlaki (fijne grieks gemarineerde vleesstokjes)
-300 gr orzo (griekse pasta, verkrijgbaar in alle grootwarenhuizen)
-olijfolie
-peper & zout
-fetakaasblokjes op kruidenolie (hoeveelheid naar believen)
-15 kerstomaatjes
-12 zwarte olijven
-1/2 komkommer
-2 el. rode tomaten tapenade of rode pesto
-10 blaadjes verse munt
-handvol verse peterselie
Hoe maak je het gerecht klaar?
Verwarm de oven voor op 210 graden Celsius. Leg de souvlaki op een grillrooster en bak ze gedurende 15 minuten, daarna een keertje omdraaien en opnieuw een 10 tal minuten bakken.
Kook de orzo volgens de aanwijzingen op de verpakking. Halveer ondertussen de tomaten. Snijd de olijven in plakjes. Halveer de komkommer in de lengte en verwijder met een theelepel de zaadlijsten.
Snijd de helften van de komkommer in de lengte in dunne repen en de repen in kleine blokjes . Snijd de peterselie fijn.
Giet de orzo af. Laat de kaasblokjes uitlekken en vang de olie op. Meng de tomatentapenade en opgevangen olie door de orzo en laat 5 min. afkoelen.
Meng de tomaten, olijven, kaasblokjes, komkommer, munt en peterselie door de orzo.
Tijd om op te dienen!
Ook een fijne vegetarische salade tijdens een picknick of als lunch mee naar het werk of naar school, dus maak zeker voldoende 🙂
Mmmm lekker fris gerechtje met dit mooie weer!!!
LikeLike